Provjera diploma

diploma

Provjera diploma bi se trebala provoditi, no postoji li efikasniji način provjere diplome od slanja preslike fakultetima? Pročitajte u tekstu koji slijedi.

Škole unose diplomu u dvije baze podataka: e-Maticu i Registar zaposlenih u javnom sektoru.

Unos u e-Maticu:

e-matica sprema

Unos u Registar zaposlenih u javnom sektoru:

Fina sprema

Zašto diplome upisujemo u baze podataka ako te informacije ne koristimo?

Ministarstvo znanosti i obrazovanja ima pristup navedenim bazama podataka. Svaka diploma ima dva unikatna identifikatora – ime i prezime i broj diplome. Zašto se diplome automatski (elektroničkim putem) ne provjeravaju?

Koliki će biti trošak svih provjera koji će škole platiti fakultetima?

Bilo bi interesantno usporediti ukupan trošak provjera prema trenutnom modelu i trošak angažmana tvrtke koja bi programirala sustav automatske usporedbe diploma.

 

 

6 misli o “Provjera diploma

  1. U našoj školi je odrađena provjera svih diploma čija provjera se ne naplaćuje, to je nekih 60% zaposlenika. Obratili smo se svim fakultetima i saznali cijene, diplome čija se provjera naplaćuje trenutno su na čekanju jer bi za provjere morali izdvojiti 1650 kuna koje nemamo. Neki fakulteti od početka nisu naplaćivali provjeru pa su promijenili odluku, ako ste bili brzi mogli ste proći i bez naplate.

    Sviđa mi se

  2. Ne znam čemu čuđenje. Ova ministrica je gora od Jovanovića…….spin do spina..pogubila se totalno.
    JEDINI resor u kojem branitelj ima prednost za rukovodeći položaj. I to je namjerno dopustila. Bespotrebne izmjene i dopune zakona suprotne Ustavu. Kapitalna greška u izmjenama po kojima je nužni uvjet za ravnatelja ILI fakultet ILI stručni ispit (ZOOOSŠ čl. 126. st. 1. točka 1. pogledati c) i d).)

    Sviđa mi se

Komentiraj

Popunite niže tražene podatke ili kliknite na neku od ikona za prijavu:

WordPress.com Logo

Ovaj komentar pišete koristeći vaš WordPress.com račun. Odjava /  Izmijeni )

Facebook slika

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Facebook račun. Odjava /  Izmijeni )

Spajanje na %s